KONST / Litografier / Färglitografi 7517602
nr 751 7602
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), "Fiskehamn", signerad, motivets mått: 26x47
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 2 april 2012
kl 18:58:36
1/4 17:00:22
100 kr
2/4 18:45:39
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman